اجرای «کژدم» در پردیس تهران و «فالو می» در تالار مولویبه گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش «کژدم»، این نمایش به کارگردانی و نویسندگی سمیه مهری از 29 مرداد ماه در سالن استاد مشایخی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود.
نمایش «کژدم»، با بازی شیوا خسرو مهر، شراره رخام و سمیه مهری داستان سه زن را در 45 دقیقه آخر زندگی خود که درگیر حوادثی می شوند، روایت می کند.
نمایش کژدم از 29 مرداد تا 22 شهریور ماه هرروز به غیر از شنبه ها ساعت 12 در سالن استاد مشایخی پردیس تئاتر تهران به صحنه می‌رود.

** اجرای «فالو می» در تالار مولوی
نمایش «فالو می» به کارگردانی کوروش سلیمانی از فردا(پنجشنبه) در سالن اصلی تالار مولوی به صحنه می رود.
در این اثر که اجرای عموم آن تا 26 شهریور ماه ادامه خواهد یافت، وحید آقاپور، مسعود میرطاهری و مریم داننده فرد به ایفای نقش خواهند پرداخت.
«فالو می» متنی از پیتر شفر است که علی منصوری آن را ترجمه کرده و موسیقی آن از آلبوم موسیقی فیلم «فالو می» – follow me – ساخته «جان باری» – John Barry – انتخاب شده است.
در خلاصه داستان این اثر آمده است که چارلز سیدلی رییس میان سال و خشک مغزِ یک شرکت حسابداری است که در روابط زناشویی خویش با بلیندا، همسر جوانش، دچار مشکلات و تردید های جدی شده و زندگی خود را در معرض فروپاشی می بیند پس ناچار می شود برای آگاه شدن از دلایل رفتارهای ناسازگارانه همسرش و زیر نظر داشتن رفت و آمدهایِ وی کارآگاهی خصوصی استخدام کند. جولیان کریستوفورو کارگاه عجیب و غریبی که پرونده را در دست می گیرد خود سبب ساز اتفاقات جذاب دیگری در رابطه ی بین این زوج می شود.
این نمایش همه روزه از ساعت 19:30 به مدت 70 دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی تهران به صحنه خواهد رفت.

** موسیقیدانان مهمانان این شب های نمایش «یک دقیقه و سیزده» ثانیه شدند
نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» به نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل آبادی، از یکم مرداد ماه اجراهای خود را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده و در این شب ها میزبان اهالی موسیقی بوده که در میان این هنرمندان می توان به کیهان کلهر، لوریس چکناواریان، یوسف صدیق تعریف، ایلیا منفرد، فرج علیپور و پگاه بزرگ اشاره کرد.
کیهان کلهر با بیان اینکه یک دقیقه و سیزده ثانیه اولین نمایشی است که تماشا کرده و شاهد استقبال مخاطبان و مردم هستم، تصریح کرد: امکان تماشای تئاتر را پیدا نمی‌کنم اما این نمایش مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد.
لوریس چکناواریان نیز نمایشنامه و شیوه اجرا فوق العاده و نوآورانه دانست، اظهار کرد: شاهد بازی های روان بودم که با توجه به سبک نمایش، تماشاگران را به عکس العمل وا داشت و به همین دلیل فضای زندگی زنان کارتن خواب را خیلی درست منتقل کرد.
یوسف صدیق تعریف نیز «یک دقیقه و سیزده ثانیه» را تلنگری دانست تا به معضل زنان کارت خواب بیشتر توجه شود.
فرج علیپور خواندن سبک لری نیز گفت: «یک دقیقه و سیزده ثانیه» نمایش نو و جذابی است که با نمایش‌های دیگر متفاوت است.
«یک دقیقه و سیزده ثانیه» به نویسندگی مشترک محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و کارگردانی شهرام گیل آبادی و بازی سیما تیرانداز، پانته آ بهرام، مینا دریس و لادن مستوفی از ابتدای مرداد ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایران شهر به صحنه رفته است.
فراهنگ ** 7561 ** دریافت کننده: سارا کریمیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید