اساتید مطرح نمایش کشور داور جشنواره تئاترخیابانی شهروندلاهیجان شدندنگار نادری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: جشنواره امسال دارای دو مرحله بود که در مرحله اول ٣١٠ طرح و ایده از ٢٥ استان به دبیرخانه جشنواره ارسال و ٧٥ طرح در مرحله اول پذیرفته شد و از ٦٣ اثر پس از ارزیابی داوران 15 نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و پنج نمایش در بخش کودک پذیرفته شدند.
وی تصریح کرد: موضوعات شهروند، شعار سال، آسیب های اجتماعی، ترویج کتاب و کتابخوانی از موضوعات مورد توجه هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان است.
به گفته وی مریم نجاتی، علی ظفر قهرمانی نژاد و محمود فرضی نژاد، بازبینی آثار بخش مسابقه؛ محمدعلی صادق حسنی و پوریا کریمی بازبینی بخش کودک و نگار نادری، محمدعلی صادق حسنی و یوسف فخرایی بازخوانی طرح و ایده این دوره از جشنواره را بر عهده داشتند.
وی تصریح کرد: حفظ ریشه های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، ارتقای سطح دانش شهروندی، بهبود زندگی شهری و استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک از اهداف برگزاری این جشنواره است.
مراسم رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان شامگاه شنبه همین هفته با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، معاون فرماندار لاهیجان ، شهردار لاهیجان ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان ،جمعی از هنرمندان و هیات داوران این جشنواره و خبرنگاران شهرستان و استان در سالن احتماعات ارشاد لاهیجان برگزار شد.
هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ٢٥ تا ٢٨ مرداد ماه جاری در هشت نقطه شهر لاهیجان برگزار می شود.
خبرنگار: نظرپور **انتشار دهنده : بابایی
6029 /6030انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید