استقبال از تئاتر با فروش 23 هزار بلیت در خراسان جنوبیاحمد محبی روز شنبه در نشست خبری یازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سالهای گذشته آمار حضور مردم در اجرای تئاترهای استانی به پنج هزار نفر هم نمی رسید اما با توجه به افزایش کیفیت اجرای هنرمندان در سال جاری شاهد رشد چشمگیری در این زمینه بوده ایم.
وی گفت: از 18 گروه ثبت نام شده در یازدهمین دوره جشنواره تئاتر استان 10 گروه از شهرستان های بیرجند، قاین، سربیشه و سرایان انتخاب شده اند که از 26 تا 28 شهریور ماه با هم به رقابت می پردازند.
وی اظهار کرد: در این جشنواره از سه هنرمند و مدرس دانشگاه به عنوان داور بهره گرفته شده است که این داوران 2 گروه برتر را به عنوان منتخبین یازدهمین دوره تئاتر خراسان جنوبی انتخاب خواهند کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: نمایندگان منتخبان در همایش بزرگ تئاتر استان ها شرکت خواهند کرد که در صورت کسب مقام به جشنواره فجر راه خواهند یافت.
به گفته وی یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های این جشنواره این است که تمامی نمایش ها از طریق اجرای عمومی انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: حضور پیشکسوتان حوزه تئاتر و سینما در این جشنواره، موقعیت ارتباط مستقیم هنرمندان جوان را با پیشکسوتان این عرصه به وجود خواهد آورد و از آنجا که جاده هنر نمایشی مانند جاده ای یک طرفه است امیدواریم هنرمندان بتوانند فرهنگ سبقت آزاد در هنرشان را بیاموزند.

**فعالیت 600 هنرمند در انجمن هنرهای نمایشی استان
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی هم گفت: در حال حاضر 600 هنرمند در حوزه هنرهای نمایشی استان فعالیت می کنند که امیدواریم با توجه به فراهم شدن امکانات و تجهیزات مربوط به این حوزه همچون سالن پلاتو هنرهای نمایشی شهرستان قاین و سایر اقدامات در شهرستان ها به این تعداد افزوده شود.
علی شریفی با بیان اینکه خوشبختانه استقبال مردمی خوبی را در سال 96 شاهد بوده ایم عنوان کرد: در این مدت فقط 16 مورد نمایش در بیرجند روی صحنه رفته که 30 میلیون تومان درآمد داشته است.
وی اظهار کرد: سوگواره تعزیه، جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان و جشنواره تئاتر خیابانی در شهرستان نهبندان از فعالیت های پیش روی این انجمن در سال جاری است که امیدواریم مورد استقبال ویژه مردمی قرار گیرد.
جلابیب، بی بی میراب، طهران معجزه ندارد، پنج وارونه، کشتارگاه، پناهنده، این مرد، عمارت کادری، کافه سایه و کسوف از جمله عنوان تئاتر های اجرایی در چهار شهرستان بیرجند، قاین، سربیشه و سرایان خواهند بود.
این تئاترها در آمفی تئاتر فرزان، آمفی تئاتر گلبانگ و پلاتو استاد عبداللهی بیرجند به روی صحنه می رود.
فروش بلیت این نمایش ها از ساعت 13 امروز (شنبه) 25 شهریور در سایت اینترنتی WWW.Kalizhdak.ir آغاز شد و قیمت هر بلیت سه هزار تومان پیش بینی شده است و هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.
آرش عباسی، فرشاد منظوفی نیا و فریدون محرابی این جشنواره را داوری خواهند کرد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*3215*3028*خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن*انتشار- رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید