برگزیدگان سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی ایلام معرفی شدندبه گزارش ایرنا، در این آیین که مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

** در بخش دفاع مقدس یادبود شهید مدافع حرم محسن حججی

هیات داوران به پاس تلاش، کوشش و توجه به آثار دفاع مقدس از هنرمندان ذیل تقدیر به عمل آورد:
بخش بازیگری نمایش های خیابانی دفاع مقدس: هیات داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از مالک آبسالان برای بازی در نمایش از تو می خوانم تا ابد تقدیر به عمل آورد.
هیات داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از مرجان قاسمی برای بازی در نمایش نجواهای پشت دیوار تقدیر به عمل آورد.
هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از سجاد مهدیان برای بازی در نمایش اتوبان تقدیر کرد.
هیات داوران با اهداء و جایزه نقدی از محمد اسماعیل بیگی کارگردان نمایش نامه هایی که باد می خواند که به صورت اجرا خوانی برگزار شد تقدیر به عمل آورد.
هیات داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان های 2 نمایش صحنه ای دفاع مقدس مهرداد علیزاده برای کارگردانی کارگردانی نمایش تکه های سنگین سرب و محمد رضایی برای کارگردانی نمایش پیرمرد. بقچه. دوچرخه تقدیر به عمل آورد.
هیات داوران نمایش از تو می خوانم تا ابد به کارگردانی مالک آبسالان را به جشنواره فانوس معرفی کرد.

** بخش صحنه مسابقه:
رأی هیئت داوران سی و یکمین جشنواره تئاتر استان ایلام به شرح ذیل می باشد:
گریم: هیئت داوران جایزه گریم را که شامل جایزه نقدی سه میلیون ریال است به افسانه محمدی اهداء کرد.
نور: هیات داوران جایزه طراحی نور را که شامل جایزه نقدی 2 میلیون ریال می باشد برای نمایش پیرمرد. بقچه. دوچرخه به محمد رضایی اهداء کرد.
بروشور: هیات داوران هیچ یک از بروشورهای نمایش را انتخاب نکرد.
لباس: هیئت داوران در بخش طراحی لباس لوح تقدیر و مبلغ 2میلیون ریال به طراحان لباس نمایش میراتی جعفر فرخ پور و نمایش سهراب و آغاز گرگ به پردیس پورقهرمان اهداء کرد.
طراحی صحنه: هیات داوران تقدیر خود را از طراح نمایش انقباض با لوح تقدیر و مبلغ 3میلیون ریال به رضا صادقیان اهداء می کند.
موسیقی: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و مبلغ 2میلیون ریال از اسماعیل جمالی برای نمایش سهراب و آغاز گرگ تقدیر کرد. بخش موسیقی: هیات داوران جایزه موسیقی را که شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی 3 میلیون ریال را به آقای کیهان کیانی برای نمایش میراتی اهداء کرد.-

** بازیگری زن:
تقدیر: در این بخش هیئت داوران از بازیگرهای نمایش ذیل با اهداء لوح تقدیر و مبلغ 2 میلیون ریال تقدیر به عمل می آورد.
پریسا یارمحمدی برای نمایش استخوان درد و نیلا قبادی برای نمایش استخوان درد.
بازیگری سوم زن: هیات داوران در این بخش سه برگزیده معرفی می نماید که شامل عاطفه مرشدی برای نمایش سهراب و آغاز گرگ، زهرا چراغی برای نمایش پیرمرد. بقچه. دوچرخه و حسنا قبادی برای نمایش انقباض اهداء می کند.
بازیگری دوم زن: هیات داوران جایزه دو بازیگری زن که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 5میلیون ریال به پردیس پورقهرمان برای بازی در نمایش سهراب و آغاز گرگ و سرکار طیبه صیدمحمدی برای بازی در نمایش انقباض اهداء کرد.
بازیگری زن رتبه اول: هیئت داوران جایزه اول بازیگری زن را که شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی هفت میلیون ریال به سارا علی محمدی برای بازی در نمایش استخوان درد اهداء می کند.

** بازیگری مرد:

تقدیر: هیات داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 2میلیون ریال از محمدرضا کوچکی برای بازی در نمایش تکه های سنگین سرب تقدیر به عمل آورد.
بازیگری سوم مرد: در این بخش دو برگزیده معرفی می شود.
هیات داوران جایزه سوم خود را که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 3میلیون ریال به هر کدام از آقایان مصیب محمودی و عقیل نوری برای بازی در نمایش میراتی اهداء می کند.
بازیگری دوم مرد: در این بخش نیز دو برگزیده معرفی می شود.
هیات داوران جایزه دوم خود را که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 5 میلیون ریال به هرکدام از آقایان محمد محمدیان شمالی برای نمایش انقباض و علی باسره برای نمایش پیرمرد. بقچه. دوچرخه اهدا می کند.
بازیگری مرد اول: هیات داوران جایزه اول بازیگری را که شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی 7میلیون ریال به عبدالرضا محمدی برای بازی در نمایش میراتی اهداء می کند.

** تقدیر متن:
هیئت داوران در این بخش جایزه شامل لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال به هرکدام از آقایان علی شکری برای نگارش نمایشنامه استخوان درد و علی شعایی برای نمایشنامه انقباض اهداء می کند.

** بخش کارگردانی:
تقدیر: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی 2 میلیون ریال از آقای محمد رضایی کارگردان نمایش پیرمرد. بقچه دوچرخه تقدیر به عمل می آورد.
بخش کارگردانی سوم: هیات داوران جایزه سوم کارگردانی که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 4میلیون ریال به افسانه محمدی برای نمایش استخوان درد اهداء می کند.
کارگردانی دوم: هیات داوران جایزه دوم کارگردانی که شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 6میلیون ریال را به صیدفاضل خانی کارگردان نمایش میراتی اهداء می کند.
کارگردانی اول: هیئت داوران جایزه اول کارگردانی که شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی 8 میلیون ریال به طیبه صیدمحمدی برای نمایش ‘انقباض’ اهداء کرد.

** گروه برگزیده
هیات داوران پس از بحث و گفت و گو در مورد آثار شرکت کننده یک نمایش را جهت معرفی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر با توجه به موارد و اصلاحات مورد نیاز در متن، اجرا، دکور، تحلیل اثر و رفع موارد مورد نظر هیئت داوران تحت مدیریت و مسئولیت رئیس انجمن نمایش رسیدن نمایش از لحاط تکنیکی و ساختار و کارگردانی در سطح عالی نمایش انقباض به کارگردانی طیبه صیدمحمدی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.
سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر ایلام توسط محمود فرهنگ، سامان خلیلیان و مصطفی کولیوندی داوری شد.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
/6119/7171انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید