بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان اصفهان آغاز شدحمید شهرانی دبیر اجرایی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان اصفهان به ایرنا گفت: در این جشنواره که به مدت سه روز برگزار می شود 10 نمایش از شهرهای مختلف استان با هم رقابت خواهند کرد
گفت: امروز در اولین روز این جشنواره نمایش های «٥٤مین سالگرد تولد خسرو مرادی» به کارگردانی مسعود نریمانی از شهرستان اصفهان ، نمایش «ماهی‌های نه ماهی» به کارگردانی کوروش شمس از شاهین شهر و نمایش «شکلک» با کارگردانی علی قیاسی از نجف آباد در سالن اصلی روی صحنه رفت.
وی افزود: فردا نیز سه نمایش «دو یک به نفع بارسلونا» به کارگردانی پویان عطایی از «به صرف شام» به کارگردانی مهدی رضایی از کاشان و «قرار» به کارگردانی فرزاد قاسمی از شهرستان لنجان به روی صحنه می رود.
وی گفت: نمایش های «13» به کارگردانی هومن حیدری از اصفهان ، «هیچ کس رو محکم بغل نکن» به کارگردانی محمد جواد سجادی از نجف آباد، «چشم های بسته از خواب» به کارگردانی سید مجتبی جدی از کاشان و«گربه‌ای در حوالی این خانه» به کارگردانی هادی عسکری از کاشان نیز در روزآخر جشنواره 15 شهریور اجرا می شود.
شهرانی گفت: همچنین جلسه نقد و بررسی نمایش‌های روز نیز ساعت ٢١:١٥ در سالن سینما مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار می‌شود.
بیست و نهمین جشنوارۀ تئاتر اصفهان از ١٣ تا ١٦ شهریور ماه ٩٦ در تالار هنر و مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار و مراسم اختتامیه این جشنواره ١٦ شهریور ماه با حضور هنرمندان، مخاطبان هنرهای نمایشی و میهمانان جشنواره برگزار خواهد شد.
هنر نمایش در اصفهان سابقه چندصد ساله دارد و نمایش های کُمدی اصفهان در چهارباغ و اجراهای مشهور در تماشاخانه های سپاهان خنده را بر لب هر تماشاگری می نشاند.
در گذشته، تئاتر اصفهان بخصوص کمدی این خطه در داخل و حتی خارج از کشور علاقه مندان خاص خود را داشت بگونه ای که در دهه های گذشته برخی گردشگران داخلی و حتی خارجی غیر از دیدن آثار تاریخی و فرهنگی اصفهان، تماشای تئاتر کمدی این شهر را نیز در برنامه های سفر خود به اصفهان قرار می دادند.
در سال های قبل از انقلاب مکتب نمایش های کمدی اصفهان با نام مرحوم «ارحام صدر» گره خورد که بعد از انقلاب نیز همچنان ادامه داشت.
گ/8114/خبرنگار: امیرحسین اکبری** انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید