بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی کردستان آغاز شدکارشناس مسئول هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان روز پنجشنبه در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این جشنواره هشت اثر راه یافته به بخش رقابتی به مدت 2 روز با هم به رقابت می پردازند.
کوروش احمدی افزود: در این 2 روز نمایش هایی از جمله ‘دهانی پر از پرنده’ به کارگردانی یاسر هاشم زاده از بیجار، ‘درحصار باد’ به کارگردانی عبید رستمی از سنندج، ‘نبض سرخ کلاغ’ به کارگردانی اسماعیل پاشایی از سقز و ‘کُردها تروریست نیستند’ اجرا می شود.
وی ادامه داد: همچنین نمایش های ‘قصه های تمام نشدنی’ به کارگردانی محمد سلیمی از دیواندره، ‘تراس’ به کارگردانی یونس صحرا رو از قروه، ‘والیوم’ به کارگردانی محمد علیزاده از مریوان و ‘خداوند درون یک مرد 2 قلب قرار نداد’به کارگردانی فرشید کرمی از سنندج در این جشنواره اجرا خواهد شد.
به گفته وی داوری جشنواره بیست و هشتم تئاتر استانی کردستان بر عهده قطب الدین صادقی، صابر دل بینا و کوروش احمدی گذاشته شده است.
کارشناس مسئول هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: همچنین پس از هر اجرا جلسات نقد و بررسی آثار به مدت حدود 40 دقیقه با حضور نویسنده و کارگردان اثر و منتقدان حوزه تئاتر در سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار می شود.
وی افزود: در آیین اختتامیه این جشنواره توسط هیات داوران، 2 اثر از هشت اثر موجود برای شرکت در سی و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر انتخاب خواهند شد.
بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی کردستان دوم و سوم شهریور در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار و آیین اختتامیه آن نیز چهارم شهریور با حضور مسئولان استانی و هنرمندان برگزار می شود.
سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر بهمن ماه برگزار می شود.
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشاردهنده: امید بهمنی
7348/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید