تاجر باسابقه استهبانی تقدیرنامه بازیگری گرفتاین تاجر هنرمند سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: سالها بود از صحنه نمایش دور بودم اما خوشحالم حضور مجددم در عرصه تئاتر با این رویداد شیرین همراه بود و جایزه بازیگری گرفتم.
هفدهمین جشنواره استانی تئاتر پسامهر از 11 تا 13 شهریور 96 در فسا برگزار شد.
وی ادامه داد: من بازیگری تئاتر را از سالهای ابتدایی دهه 1360 در استهبان آغاز کردم حتی قصد ادامه تحصیل در رشته هنر را نیز داشتم اما با توجه به مشغله زندگی نتوانستم در این رشته ادامه تحصیل دهم.
صنعتی بیان کرد:‌ سالها از این رشته هنری دور بودم تا اینکه آشنایی با جواد عاجلی کارگردان کهنه کار استهبانی مرا دوباره به دنیای بازیگری کشاند.
وی ادامه داد: هم اینک با توجه به اینکه با گروه منسجم و هنرمندی افتخار آشنایی پیدا کردم قصد دارم بازیگری را به شکلی جدی تر دنبال کنم.
این هنرمند استهبانی گفت: عرصه هنر انتها ندارد و مختص قشر یا گروه سنی خاصی نیست و چنانچه فرد مورد نظر جوهره ی اصلی هنر را درون خود داشته باشد می تواند در این وادی به موفقیت دست یابد.
این بازیگر52 ساله استهبانی که مدتهاست در تجارت انجیر یکی از افراد موفق است و سالهای زیادی از عمر خود را در خارج از کشور سپری کرده نه تنها تضادی بین هنر و تجارت نمی بیند بلکه معتقد است هنر دریچه ای بیکران است که از منظر آن می توان جهان را زیباتر مشاهده کرد.
رضا صنعتی به نقش خانواده در موفقیت خود اشاره کرد و بیان داشت: دخترم در عرصه هنر کوشاست و موسیقی کار می کند ضمن اینکه دانشجوی رشته گرافیک است همچنین قدردان الطاف همسر و پسرم نیز هستم.
وی در ادامه استهبان را شهری با موقعیتی منحصر بفرد در جهان توصیف کرد و گفت: خداوند متعال لطف زیادی به اهالی این شهر روا داشته و استهبان قطب تولید انجیر دیم جهان است لذا داشتن جایگاهی درخور وشهری مدرن حق هر استهبانی است.
وی یکدلی و تعامل بین صادرکنندگان و تاجران انجیر را اصلی اساسی در شکوفایی اقتصاد شهرستان دانست و گفت:در سایه توجه به این امر نه تنها اقتصاد شهرستان به مرحله پویایی می رسد بلکه باغداران انجیر نیز بحق واقعی خود می رسند ضمن اینکه مشکل بیکاری نیز در استهبان برطرف می شود.
استهبان در 160 کیلومتری شرق شیراز بزرگترین تولید کننده انجیر دیم جهان محسوب می شود.
مصاحبه :‌روح الله سعادتمندنژاد ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید