تعداد 1300 صندلی در سه ماه اخیر به ظرفیت سینماهای تهران افزوده شدبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، علیرضا جعفری با اشاره به اینکه سالن اصلی پردیس سینمایی باغ کتاب دارای کاربری سینما و تئاتر است، اظهار کرد: این سالن با ظرفیت 480 نفر به ارائه خدمات به شهروندان می پردازد.
وی با بیان اینکه دومین پرده سینمایی بزرگ کشور در سالن اصلی سینما و تئاتر باغ کتاب قرار دارد، گفت: با توجه به تعداد سالن های سینمایی و وجود آمفی تئاتر، امکان پخش و اجرای چندین فیلم و تئاتر به طور همزمان در این مجموعه وجود دارد.
جعفری افزود: در سالن های این مجموعه از آخرین استانداردهای سینمایی استفاده شده و سالن اصلی آن به صورت چندمنظوره (سینمایی، آمفی تئاتر، اجرای موسیقی و ….) مورد بهره برداری قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باغ کتاب قطب فرهنگی قوی برای شهر تهران محسوب می شود، اظهار کرد: موقعیت، امکانات و نوع طراحی سالن های سینمایی این مجموعه، آن را تبدیل به مرکز سینمایی برای جشنواره کودک و نوجوان خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه سالن های سینما و سینما تئاتر در بلوک c باغ کتاب در چهار طبقه شامل لژ به متراژ 76 متر مربع، سالن همکف به متراژ 522 مترمربع و سن سالن به متراژ 400 متر مربع است، گفت: اتاق گریم و کارگردانی انتهای سن به متراژ 146 متر مربع و یک باب انباری در زیر سکوهای سالن به متراژ 191 متر مربع از دیگر بخش های این مجموعه است.
جعفری با بیان اینکه سالن شماره 2 واقع در تراز یک دارای 193 صندلی است، اظهار کرد: سالن به متراژ 258 متر مربع، اتاق فرمان به متراژ 23 متر مربع از جمله بخش های این سالن به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه سالن شماره سه، چهار ، پنج و 6 به ترتیب دارای 50، 30، 29، 23 صندلی است، افزود: فضای حدود 10 متر برای گیشه نیز در فضای عمومی طبقه همکف بلوک c قرار دارد.
مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در ادامه با تشریح برخی خدمات فرهنگی، هنری و علمی در باغ کتاب تهران گفت: در باغ کتاب تهران مجموعه های مختلف برای فعالیت‌های علمی برای کودکان 8 تا 12 ساله و همچنین 12 تا 18 ساله، اختصاص یافته و کودکان و نوجوانان می توانند در باغ علم به برخی فعالیت‌های مبتنی بر علوم فیزیک، شیمی،‌مکانیک و زیست بپردازند.
جعفری با اشاره به باشگاه‌های آموزشی و آکادمیک در مجموعه باغ کتاب تهران اظهار کرد: این مجموعه فضایی را برای ایجاد خلاقیت در بین کودکان و نوجوانان فراهم کرده است.
به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بزرگترین کتابفروشی جهان با زیربنای 14 هزار متر مربع و مشتمل بر کتاب‌های بزرگسالان و کودک و نوجوانان در باغ کتاب تهران است.
وی گفت: بزرگترین بام سبز ایران به مساحت 23 هزار متر مربع برای تفریح و فرهنگ‌سازی مخاطبان در باغ‌ کتاب تهران ایجاد شده است.
مجموعه باغ کتاب تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی (غرب به شرق)، از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال شرقی با فرهنگستان‌های علوم، و زبان و ادبیات فارسی، از شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس در ارتباط است.
این مجموعه به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران تیرماه سال جاری راه اندازی شده است، این مجموعه دارای قابلیت ‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استانداردهای تولید و نشر، ترویج نوآوری ها و فناوری های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی است.
جانمایی فضاهای مختلف با کاربردهای مختلف و متنوع از جمله گالری و برگزاری نمایشگاه های موقت با موضوعات متنوع و تخصصی و ایجاد کافی شاپ و فروشگاه های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و…. در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیت و با هر تفکری می شود.
همچنین باغ کتاب می تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه ها با انواع مدیاها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و…) به مخاطبان ارائه دهد.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید