تغییرنام فیلم/ مستند بحث برانگیز/ رئیس سازمان سینمایی درتلویزیون/ اقتباسی ها درخانه هنرمندانبه گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم «بالن» به کارگردانی مسعود تکاور و تهیه کنندگی عزت الله جامعی ندوشن با سرمایه گذاری یوسف نادعلی به زودی با نامی جدید مراحل پس از تولید خود را دنبال می کند.
مسعود تکاور نویسنده و کارگردان «بالن» درباره تغییر نام فیلم گفته، نام حال حاضر فیلم اشاره به بالن قطعه ای آزمایشگاهی دارد که در این فیلم نشانی برای تولید مواد مخدر صنعتی بوده است، اما با اهداف سینمایی و با نگاه ویژه ای که خود فیلم دنبال می کند نام جدیدی را انتخاب کرده و پیشنهاد تغییر نام فیلم را به وزارت ارشاد داده ایم.
کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، حسین مهری، الهه حصاری، رضا یزدانی، رامین پرچمی، افسانه چهره آزاد و رامتین خداپناهی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

**رییس سازمان سینمایی به تلویزیون می‌رود
محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی مهمان امشب مجله شبانگاهی شبکه چهار سیما می شود.
برنامه «چشم شب روشن» با محوریت فرهنگ و هنر امشب چهارشنبه 19 مهرماه در بخش سینما میزبان محمدمهدی حیدریان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی خواهد بود.
اکبر نبوی منتقد سینما و کارشناس حوزه فرهنگ در برنامه امشب در گفتگو با رییس سازمان سینمایی درباره چشم انداز سینمای ایران گفتگو خواهد کرد.
مجله شبانگاهی «چشم شب روشن» به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و شنبه تا چهارشنبه ساعت 23 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
**نمایش فیلم‌های اقتباسی در برنامه پاییزی سینماتک خانه هنرمندان
سینماتک خانه هنرمندان ایران در برنامه‌های فصل پاییز خود محوریت را به فیلم‌های اقتباسی داده است.
در برنامه‌های این دوره آثاری از محمدرضا اصلانی، فرزاد موتمن، فریدون رهنما، روبر برسون، استیون اسپیلبرگ، رابرت مالیگن و … به نمایش در خواهند آمد که بر اساس فیلمنامه‌های اقتباسی ساخته شده‌اند.
در کنار نمایش این آثار اقتباسی، سینماتک خانه هنرمندان ایران چهارشنبه 10 آبان فیلم «شکلات» به کارگردانی رشدی زم را نمایش خواهد داد.
در برنامه‌های فصل پاییز سینماتک خانه هنرمندان ایران همچنین شاهد برگزاری یک «روز فیلم کوتاه» در 21 آبان و «هفته فیلم فیلمسازان زن ایران و فرانسه» از 6 تا 11 آذر خواهیم بود.

**ثبت‌نام برای اکران دانشگاهی یک مستند بحث‌برانگیز
دانشگاه هایی که قصد اکران مستند «پول و پورن» را دارند می توانند از امروز 19 مهر با ثبت درخواست خود برای نمایش این مستند اقدام کنند.
اکران های دانشگاهی مستند از هفته آینده آغاز خواهد شد و فروش اینترنتی نیز به زودی شروع می شود. این فیلم عصر دیروز با سخنرانی حسن عباسی در حوزه هنری رونمایی شد.
کارگردان این اثر مهدی نقویان و تهیه کننده آن مرکز مستند سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری سازمان جرایم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
این مستند پس از ترسیم نمایی کلی از باندهای زیرزمینی اما پر کار فساد و فحشا یعنی اسکورت سرویس ها و بیان نحوه فعالیت آنها، ماجرای یک پرونده امنیتی مرموز و مهم از نفوذ آنها به ایران و قاچاق دختران ایرانی را روایت می کند.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید