تنها چارسوق چوبی شهر تهران مرمت می شودبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان افزود: طرح مطالعاتی اولیه مرمت این بنا آماده شده و در نشست مشترک با سازمان زیباسازی مقرر شد تا گام اول مرمت و حفاظت از بنا با ایجاد یک محدوده ترافیکی در خیابان منتهی به بنا اجرا شود.
وی همچنین در ارتباط با گام بعدی مرمت چهارسوق چوبی اظهار کرد: در گام دوم با همکاری سازمان زیباسازی طرحی جامع برای کل بافت پیرامونی و حوزه بلافصل بنا به منظور بازآفرینی محدوده چهارسوق چوبی در دستور کار قرار می گیرد.
شهردار منطقه 11 خاطرنشان کرد: این بنا تنها چهارسوق چوبی شهر تهران است که در گذشته و در ساخت آن برای حفاظت از بنا از ‘پیزور’ (لایه ای از الیاف خرما) استفاده شده است.
چهارسوق چوبی با چوب مسقف شده است که به همین علت آن را چهارسوق چوبی نامند.چهارسوق در چهارراه قرار دارد.این گذر به موازی ضلع غربی خیابان شاهپور پایین تر از میدان و مجاور خیابان معروف به بلورسازی قرار دارد و به خیابان مولوی نیز منتهی می شود.این گذر را گذر چوبی نیز می گویند.»
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/9353 / 1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید