تهیه کننده سینما: صالحی در وزارت ارشاد موفق عمل خواهد کردحبیب اسماعیلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره ویژگی‌های سیدعباس صالحی گزینه پیشنهادی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: آنچه که از افراد متخصص درباره دکتر صالحی شنیده ام، او را مدیری تیزهوش و توانمند دانسته اند که با بهره بردن از همکاران متخصص می تواند دوران خوبی را در مدیریت وزارت ارشاد تجربه کند.
وی ادامه داد: شاید یکی از ویژگی‌های مهم دیگر دکتر صالحی پیگیری موضوعات فرهنگی و هنری برای رسیدن به سرانجام است و این خصوصیت می تواند به هر مدیری در هر سطحی کمک کند.
تهیه کننده فیلم سینمایی «شیفت شب» با تاکید بر استفاده از مدیران متخصص به انتخاب محمدمهدی حیدریان توسط صالحی امیری برای سازمان سینمایی اشاره کرد و ادامه داد: این انتخاب از جمله تغییرات مثبت و مناسب بود که به سینماگران کمک شایانی کرد و در واقع روند رو به رشدی را برای سینما به ارمغان آورد.
اسماعیلی گفت: امروزه سینما، موسیقی، کتاب و تئاتر با مشکلاتی روبرو است که فقط با انتخاب مدیران کاربلد و آشنا همچنین خرد جمعی می توان آنها را در مسیری درست هدایت کرد.
وی از جمله اولویت‌های اصلی برای وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی را امنیت شغلی و بی کاری هنرمندان عنوان کرد و افزود: این دو اولویت کلی است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به آنها توجه ویژه داشته باشد.
بازیگر فیلم سینمایی «حرفه ای» به اعتبار امضای مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه چند مورد است که مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای فیلم ها، کنسرت‌های موسیقی و حتی کتاب ها لغو شده که این رفتارها اعتبار وزارت خانه را زیر سوال می برد.
اسماعیلی گفت: مجوزهایی که وزارت ارشاد به آثار فرهنگی می دهد با نظارت افراد متخصص و حرفه‌ای، که بعضاً از روحانیون هم هستند صورت می گیرد، بنابراین وزارت ارشاد باید پای مجوزهای خود بایستد و از آنها دفاع کند.
این پخش کننده فیلم سینمایی با انتقاد از برخی که اعتبار مجوز وزارت ارشاد را زیر پا می گذارند، خاطرنشان کرد: برای تولید هر اثر هنری ساعت ها تمرین و هزینه می شود، بنابراین این اثر باید در مرحله اجرا و اکران هزینه ها را جبران کند تا خستگی عوامل تولید کننده خارج شود که برخی با بی قانونی این حقوق را پایمال می کنند و وزارت ارشاد باید در این حوزه جدی ورود کند.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری 17 مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.
فراهنگ ** 9246 ** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید