جشنواره تئاتر استان تهران با معرفی برترین ها به کار خود پایان دادبه گزارش ایرنا، در این جشنواره 5 روزه، تعدادی نمایش از 17 گروه تئاتر استان تهران در شهرستان های ورامین، پیشوا ، قرچک و پاکدشت به روی صحنه رفت.
در مراسم اختتامیه، جایزه طراحی نور شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «بهنام زینعلی» برای طراحی نور نمایش مکاشفه ای در باب یک مهمانی خاموش از شهرستان ملارد اهدا شد.
جایزه بخش طراح گریم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «عاطفه رضائی» طراح گریم نمایش خواب در فنجان خالی از شهرستان بهارستان اهدا شد.
جایزه بخش طراحی پوستر و بروشور نیز شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «عطیه فرزادپور» طراح پوستر و بروشور نمایش تنهایی مفرد من از شهرستان شمیرانات اختصاص یافت.
در بخش طراحی لباس ضمن اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به «زهرا ایزانلو»، از «علی باهری» طراح لباس نمایش زن پارسا از شهرستان ری با اهدا تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیر شد.
هیأت داوران جشنواره بیست و دوم تئاتر استان تهران، جایزه موسیقی برتر جشنواره شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به «علی رضا مهرابی» به خاطر آهنگ نمایش زن پارسا از شهرستان ری اهدا کرد.
جایزه ویژه طراحی برتر صحنه شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «غزال جعفری» برای طراحی صحنه نمایش جنگ کثیف از شهرستان رباط کریم اهدا شد.
همچنین هیأت داوران جشنواره، «زهرا آقا پور» بازیگر نمایش مزون از شهرستان شمیرانات، «پناه باقریان» بازیگر
به خاطر خواب از شهرستان ری و «فرنوش نیک اندیش» بازیگر نمایش زن پارسا از شهرستان ری را به ترتیب به عنوان سه بازیگر زن برتر این جشنواره انتخاب و معرفی کردند.
همچنین در بخش بهترین بازیگر مرد، رتبه نخست و تندیس جشنواره به «پیمان محمدی می آبادی» بازیگر نمایش تنهایی مفرد من از شهرستان شمیرانات اهدا شد و «میلاد مرتضوی» بازیگر نمایش مزون از شهرستان شمیرانات و «محمد جبارنیا» بازیگر نمایش به خاطر خواب من از شهرستان ری نیز به ترتیب رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند.
همچنین «حمید ورد و فرهاد تجویدی» نویسندگان نمایش من، «شهرام سلطانی» نویسنده نمایشنامه مزون از شهرستان شمیرانات و «خشایار پیرعلمی» نویسنده نمایشنامه جنگ کثیف از شهرستان رباط کریم رتبه های اول تا سوم بخش نمایشنامه نویسی جشنواره را به انتخاب هیات داوران از آن خود کردند.
براساس این گزارش، در بخش کارگردانی، تندیس جشنواره به «فرهاد تجویدی» برای کارگردانی نمایش من ازدماوند تعلق گرفت، «عادل عزیزنژاد» کارگردان نمایش مزون از شهرستان شمیرانات و «خشایار پیرعلمی» کارگردان نمایش جنگ کثیف از شهرستان رباط کریم نیز به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند.
همچنین هیأت داوران بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران به اتفاق آرا و بدون اولویت «نمایش مزون» به کارگردانی «عادل عزیز نژاد» و نمایش «تنهایی مفرد من» به کارگردانی «پیمان محمدی می آبادی» را به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.
به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مدیرعامل هنرهای نمایشی کشور و جمعی از فرمانداران و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان های استان در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای رازی ورامین برگزار شد.
شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت در 5 روز برگزاری بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران میزبان 17 گروه نمایشی بودند.
خبرنگار: سید حسن میری – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/7254**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید