جشنواره کشوری فیلم کوتاه سینمای جوان در کرمانشاه برگزار می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام رحیم جعفری روز دوشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: این جشنواره که پنجاه و هفتمین دوره آن محسوب می شود قرار است شهریور در شهر کرمانشاه برگزار شود.
وی افزود: هنرمندانی از استان های البرز، زنجان، قزوین، آذربایجان های شرقی و غربی، همدان، ایلام، کردستان، اردبیل، گیلان و لرستان برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.
حجت الاسلام جعفری یادآوری کرد: تاکنون حدود 2 هزار و 350 اثر در سه بخش فیلمنامه، عکس و فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در ادامه از برگزاری روز بزرگداشت کرمانشاه در برج میلاد تهران نیز خبر داد و گفت: این برنامه روزهای چهارم و پنجم شهریور برگزار و گروه های موسیقی از استان نیز در برنامه حضور خواهند داشت.
وی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه در مناطق مرزی استان با حضور استان های اربیل و سلیمانیه عراق نیز خبر داد.
جعفری همچنین به سایر برنامه های مهم در دست اجرا اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره مد و لباس، فیلم فجر و موسیقی مقامی، تنبورنوازی و خوشنویسی، کنگره ملی شعر نبوی و برگزاری نمایشگاه رسانه های دیجیتال از جمله این برنامه هاست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب، انتخاب کتاب سال، تجلیل از 15 نفر از مفاخر استان، برگزاری کنگره شعر ملی بانوان و برگزاری جشن بیستمین سالگرد تاسیس انجمن موسیقی با حضور شهرام ناظری از دیگر برنامه های در دست اجراست.
وی همچنین برگزاری جشنواره مطبوعات استانی و جشنواره مطبوعات فرامرزی در کرمانشاه را از جمله دیگر برنامه های مهمی ذکر کرد که قرار است امسال برگزار شود.
رحیمی در ادامه از نیاز مبرم کرمانشاه به داشتن سالن اجتماعاتی بزرگ با حداقل ظرفیت یک هزار نفر سخن گفت و افزود: هم اکنون هشت مجتمع فرهنگی – هنری استاندارد در سطح استان داریم و تعدادی دیگر نیز در حال ساخت است تا به شرایط مطلوب و ایده آل دست یابیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمانشاه توجه دادن به شهرستان ها را از دیگر برنامه های کاری خود برشمرد و گفت: در چند ماه اخیر برنامه های متنوعی در اکثرآن ها از جمله گیلانغرب، هرسین، اسلام آبادغرب و پاوه انجام شده است و در آینده نیز تمامی شهرستان ها بین 2 تا پنج برنامه تعریف شده فرهنگی را اجرا خواهند کرد.
وی در پایان، ایجاد فضای باز فرهنگی، واگذاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی به خود هنرمندان و ورود بخش خصوصی به حوزه فرهنگ را از دیگر راهبردهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ذکر کرد.
7458/ 8066 خبرنگار: مسعود اسماعیلی – انتشار دهنده: علی مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید