حضور فیلم کوتاه خانه سفید اثر کارگردان کردستانی در سه جشنواره جهانیبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی حوزه هنری کردستان، این فیلم که در سال 95 عنوان بهترین فیلم داستانی جشنواره رویش را از آن خود کرده بود همزمان در به بخش پایانی سه جشنواره معتبر بین المللی در کشورهای ایتالیا و استرالیا راه یافته است.
بنابر این گزارش فیلم مذکور از 26 تا 29 ماه اکتبر (چهارم تا هفتم آبان 96) در جشنواره visione corte film festival که در کشور ایتالیا برگزار می شود و همچنین جشنواره بین المللی noosa international film festival در استرالیا به نمایش در می آید.
این فیلم در 2 بخش بهترین صداگذاری (سوران فهیم) و بهترین تصویربرداری (سرکیو مسگری) نامزد دریافت جایزه شده و 29 اکتبر در تئاتر noosaj برگزیدگان آن معرفی می شود.
جشنواره سالنتو آخرین میزبان فیلم کوتاه خانه سفید است که چهاردهمین دوره خود را برگزار می کند.
فیلم‌های کوتاه آلان به کارگردانی مصطفی گندمکار، کاسکو به کارگردانی مجتبی قاسمی و خانه سفید به کارگردانی ارسطو مفاخری در بخش مسابقه فیلم کوتاه این جشنواره با فیلم‌هایی از کشورهای آمریکا، ایتالیا، هندوستان، کانادا، نیوزیلند، مکزیک، ترکیه، لیتوانی، برزیل، فرانسه و انگلیس رقابت می کنند.
جشنواره سالنتو از سال 2003 پایه گذاری شده و امسال در چهاردهمین دوره خود، از یکم تا دهم سپتامبر برابر با 10 تا 19 شهریور 96 در جنوب ایتالیا برگزار می شود.
این جشنواره آثار راه یافته به بخش رقابتی را در شهرهای زوریخ، لندن، هنگ کنگ، مسکو و پترزبورگ به نمایش در می آورد.
فیلم کوتاه خانه سفید داستان حضور روحانی اعزامی به یکی از روستاهای استان کردستان را به تصویر می کشد.
خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7348/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید