داوود فتحعلی بیگی: نظرات مثبتی درباره صالحی شنیده امداوود فتحعلی بیگی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شخصا با سید عباس صالحی آشنایی ندارم، تصریح کرد: اما نظراتی که درباره او شنیده ام مثبت بوده که این نشانگر انتخاب صحیح رییس جمهوری بوده است.
وی با بیان اینکه شنیده ها، دکتر صالحی را از جنبه های مختلف مورد تایید قرار می دهد، خاطر نشان کرد: دکتر صالحی از بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شده که این گامی بزرگ در انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
دبیر هجدهمین جشنواره آیینی – سنتی با تاکید بر اینکه وزرای پیشین بیرون از وزارتخانه انتخاب می شدند، خاطر نشان کرد: دکتر صالحی سال ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به کار بوده و به تبع با عوامل و مدیران وزارتخانه آشنایی دارد، پس می تواند همانطور که خود انتخاب شایسته ای است، افراد شایسته ای را نیز در وزارتخانه به خدمت بگیرد.
وی افزود: یکی از معضلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره های مختلف، انتخاب فردی بیرون از این حوزه بوده، در حالیکه نیروی های متخصص، با تجربه و کارآمد بسیاری بودند که انتخاب نشدند.
بازیگر فیلم سینمایی «کتابی قانون» تاکید کرد: به عنوان فردی با سابقه بیش از 30 سال فعالیت در حوزه نمایش های آیینی – سنتی، خواستار روشن شدن چراغ مرکز هنرهای نمایشی آیینی – سنتی از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم.
وی با بیان اینکه سید عباس صالحی با توجه به علاقه مندی به حوزه هنر می تواند گام موثری در این زمینه بردارد، اظهار کرد: امیدوارم او با درایت و همت عالی، این کار را به ثمر برساند تا با سر و سامان دادن به تجربه پیشینیان در زمینه نمایش های آیینی – سنتی، آن را به آیندگان منتقل کنیم.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری 17 مرداد ماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سیدعباس صالحی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده است.
فراهنگ ** 7561 ** خبرنگار: سارا کریمیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید