سالن های سینمایی کشور توسعه می یابند/احتمال اکران فیلم های خارجی در سینماهابه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حمزه زاده روز چهارشنبه در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری کشور در سنندج افزود: برای توسعه سالن های سینمایی در کشور لازم است که در استان ها مطالبه وجود داشته باشد و وضعیت سینماها مورد بررسی قرار گیرد تا امکانات لازم برای توسعه سینماها فراهم شود.
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری کشور با بیان اینکه نگهداری سینماها دغدغه مهمی است و در زنجیره ارزش هر صنعت و هر اقتصادی جای مهمی دارد ادامه داد: نگهداری سینماهای کشور نیازمند هزینه است و در وضعیت فعلی باید از بخش های تجاری و صنعتی کمک گرفته شود.
وی اظهار کرد: توسعه سالن های سینمایی و همچنین نگهداری سینماها نیازمند مشارکت و فعالیت های حمایتی بخش های تجاری و صنعتی و یا اختصاص بودجه از سوی دولت است.

**ضریب اشغال صندلی یکی از دغدغه های جدی در کشور
حمزه زاده با بیان اینکه علاوه بر نگهداری و نوسازی سینماها هم اکنون ضریب اشغال صندلی ها در کشور یکی از دغدغه جدی است گفت: بسیاری از راهکارها برای رفع این دغدغه ها مربوط به سیاست گذاری های کلان سینمای کشور و ترکیب فیلم هایی که در طول سال در کشور تولید می شود، است.
وی با تاکید بر اینکه تولید فیلم در کشور یک فعالیت قابل برنامه ریزی است افزود: در این راستا یکی از مطالبات ما از بخش نظارتی دولت ترکیب صحیح و مخاطب پسند فیلم های اکران شده در طول سال است.

**اکران فیلم های خارجی در سینماهای کشور
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری کشور در ادامه به اکران فیلم های خارجی در سینماهای کشور اشاره کرد و گفت: اگر سینمای ایران با همین روند فعلی در زمینه تولید فیلم پیش برود و به بخش تجاری توجه نکند ما به عنوان یکی از بخش های سینماداری کشور اکران فیلم های خارجی را در دستور کار قرار می دهیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر این مساله اولویت ما نیست و این موضوع بستگی به این دارد که دولت تا چه اندازه دغدغه تجارت، بازرگانی و اقتصاد سینما را داشته باشد و بخش صنعت ما نیز چه اندازه این موضوع را مورد توجه قرار دهد.
حمزه زاده یادآور شد: هر صنعت و کسب و کار کوچکی میزی در سازمان صنعت و تجارت دارد اما سینمای ایران صاحب هیچ اتاق بازرگانی نیست و بار نبود این تدابیر که مربوط به سیاست گذاری های کلان کشور در سینماداری است را نباید حوزه هنری به دوش بکشد و لازم است این مهم مورد توجه قرار گیرد.
پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری کشور با حضور 19 استان کشور از 19 تا 21 مهرماه در سنندج جریان دارد.
7348/1354
خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشاردهنده: پروانه امانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید