علی نصیریان: کاش تا زنده ام بتوانم تجربیاتم را دراختیار جوانان بگذارمبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا علی نصیریان روز یک شنبه پس از دیدن این اجرا که در چارچوب برگزاری هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی انجام شد در گفت و گو با عوامل نمایش اظهار داشت: نمایش تخت حوضی قابلیت های بسیار دارد که می توانیم از این نشانه ها برای تئاترهای صحنه ای نیز استفاده کنیم اما این کار مستلزم حضور در کارگاه های عملی است که باید هرچه زودتر نسبت به برگزاری آنها اقدام کرد.
نصیریان افزود: وقتی من نمایشنامه «بنگاه تئاترآل» و نمایشنامه های دیگرم را می نوشتم هیچگاه به این موضوع فکر نمی کردم که این آثار را کارگردانان دیگر نیز استفاده کنند زیرا من این آثار را می نوشتم تا با سبک، شیوه و شناخت خودم اجرا کنم، به همین جهت وقتی می بینیم تعدادی از هنرمندان این نمایشنامه را برای اجرا انتخاب کرده و تغییراتی درآن ایجاد می کنند فضا برایم جالب توجه می شود.
نویسنده بنگاه تئاترال ادامه داد: من مخالف تغییر و برداشت کارگردان ها از نمایشنامه ها نیستم اما وقتی می بینم که برخی از این تغییرات با تفکرات من بسیار متفاوت است موضوع برایم جالب توجه می شود. البته من کار گروه شما را تحسین می کنم و امیدوارم در راهی که انتخاب کردید همواره موفق باشید.
وی تصریح کرد: اما به یک نکته اعتقاد راسخ دارم که برای پیشرفت هنرمندانی که در عرصه نمایش های آیینی و سنتی به ویژه نمایش های شادی آور حضور جدی دارند، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی امری واجب است که امیدوارم این موضوع هرچه زودتر مورد توجه برگزارکنندگان جشنواره قرار گیرد.
نسیم تاجی کارگردان نمایش «بنگاه تئاترآل» نیز در پایان اجرای این اثر نمایشی از حضور علی نصیریان به عنوان نویسنده اثر در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر تقدیر و این اثر را به وی تقدیم کرد.
بنا بر گزارش روابط عمومی هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی ، داریوش مودبیان و جواد انصافی نیز از مهمانان ویژه اجرای نمایش «بنگاه تئاترال» بودند.
این جشنواره از هشتم تا 15 شهریور ماه به دبیری داوود فتحعلی بیگی در مجموعه تئاتر شهر تهران دایر و برای بازدید عموم آزاد است.
فراهنگ** 7561** 1823
خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید