فراخوان بخش های عکس و پوستر جشنواره تئاتر فجر منتشر شدبه گزارش ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، امیر اسمی روز شنبه با اشاره به انتشار فراخوان‌های مسابقه «پوستر و هویت بصری» و مسابقه «عکس» گفت: امسال بخش پوستر و هویت بصری جشنواره شامل سه رویداد است که برنامه اول مسابقه‌ پوستر همانند سالهای گذشته و برگزاری نمایشگاهی از آثار انتخاب‌شده توسط هیات داوران است و کتابی از آثار برگزیده نیز منتشر خواهد شد.
وی افزود: برنامه‌ دیگر به موضوع هویت بصری در تئاتر می‌پردازد و گفت‌وگو در مورد مباحث پراهمیت برندینگ، هویت کلامی و هویت بصری را دربرمی‌گیرد که طی سومین دوره‌ به طور مستمر برگزار می شود و رویداد آخر تبلیغات تئاتر برای نخستین بار است.
اسمی در خصوص بخش تبلیغات تئاتر با بیان اینکه در سال‌های اخیر با اضافه‌شدن تئاتر غیردولتی و گسترش کمی سالن‌ها و نمایش‌ها، رقابت در نحوه‌ اطلاع‌رسانی‌ها و تبلیغات و جذب مخاطبان فشرده شده است، خاطرنشان کرد: نقش تکنولوژی‌های تازه و فضای مجازی، در کنار امکانات متفاوت فضاهای شهری و رسانه‌ها به استفاده از ابزارهای مختلف و رقابت بیشتر شده است که به همین دلیل توجه به کیفیت آثار تبلیغاتی تولید شده و تاثیرش بر مردم و سلیقه‌ جامعه، را مطرح می کند و این بخش بر اساس پرداختن به این موضوع و ایجاد فضای تحلیل و گفت‌وگو پیرامون آن هدفگذاری شد.
مدیر بخش پوستر و هویت بصری و مسابقه عکس جشنواره درباره جزئیات بخش عکس سی‌وششمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر توضیح داد: این بخش از دو رویداد رقابتی شامل مسابقه‌ عکس تئاتر به روال همیشگی و رویداد جدید عکس پشت‌صحنه تشکیل شده است.
اسمی درباره ویژگی‌های این رویداد جدید بیان کرد: آن‌چه ما روی صحنه‌ تئاتر می‌بینیم، برآیند تلاش جمعی افراد و هنرمندان مختلف است که عکس‌های این بخش با نام بیرون از ‌صحنه راوی زوایای پنهان و آشکار این فرایند و ثبت‌کننده‌ حافظه‌ تاریخی آن است.
وی افزود: یکی از دلایل طراحی این بخش در واقع توجه به عکاسان تئاتری است که با حضور در گروه نمایش و فرآیند تولید آن، می‌کوشند با نگاه حرفه‌ای و خلاقانه‌ خود، این لحظات ناب را روایت کنند.
مهلت ارسال آثار و سایر مقررات و جزئیات برنامه‌های این بخش در فراخوان مشخص شده است و متن فراخوان بخش عکس در سایت جشنواره به نشانی www.fitf.ir قابل دریافت خواهد بود.
فراهنگ ** 7561 **1055
دریافت کننده: سارا کریمیان**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید