فروش سینماهای حوزه هنری کشور از یک هزار میلیارد ریال فراتر رفتبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمود کاظمی روز چهارشنبه در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج به میزان مخاطبان سینماهای کشور اشاره کرد و افزود: در نیمه نخست امسال تعداد مخاطبان سینماهای کشور 2 میلیون و 520 هزار نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 20 درصدی در این حوزه روبرو شده ایم.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت سالن های سینمایی در کشور اظهار کرد: ظرفیت سالن های سینمایی ما در کشور در سال 92 حدود 27 هزار و 496 نفر بود که در سال جاری این رقم به 40 هزار و 611 نفر رسیده است.
مدیرعامل موسسه فرهنگی بهمن سبز در ادامه افزود: در سال های گذشته در بخش سینمایی هیچگونه آموزشی در کشور وجود نداشت و از سال 92 تاکنون کلاس های آموزشی، نشست های تخصصی و تبادل تجربه برای مدیران سینما و امور سینمایی استان های کشور برگزار شده است.
به گفته وی در سال 92 فیلم ها در سینماهای حوزه هنری کشور به واسطه آپارات نمایش داده می شد که با مشکلات خاصی همراه بود اما در حال حاضر تمامی سینماهای کشور به سیستم نمایشی دیجیتال مجهز هستند.
کاظمی با اشاره به بازسازی 14 سالن سینما به کمک مدیران استان ها، سینماهای سپاهان و چهارباغ در اصفهان، آزادی در ارومیه، آفریقا در مشهد، بهمن و شاهد در تهران و سینما قدس تبریز را از جمله سینماهای بهسازی شده اعلام کرد.
وی اظهار کرد: پروژه هایی در راستای ساخت پردیس سینمایی در شهرهای مختلف کشور در دستور کار قرار دارد و همچنین پروژه هایی در دست مطالعه و مشارکت است که سینما سپهر ساری، سینما فلسطین بروجرد، سینما بهمن دزفول و سینما سپیده تهران از جمله این طرح هاست.
رئیس حوزه هنری کردستان نیز در این نشست گفت: پردیس سینمایی بهمن سنندج امروز مهمترین مرکز فرهنگی در استان و منطقه به شمار می رود و مردم سنندج را با سینما آشتی داده است.
امین مرادی افزود: از زمان بهره برداری این پردیس سینمایی تاکنون با تعریف کاربری های متعدد در مسیر توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در استان گام های موثری برداشته شده است.
وی ابراز امیدواری کرد، نتیجه این نشست زمینه را برای توسعه برنامه های امور سینمایی حوزه هنری فراهم کند.
پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری کشور با حضور 19 استان کشور از 19 تا 21 مهرماه در سنندج جریان دارد.
7348 /1354
خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده : پروانه امانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید