«موسیو ابراهیم» به آلمان و «هیپولیت»به آتن می روندبه گزارش روز شنبه ایرنا نمایش «موسیو ابراهیم» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی بر اساس رمان «موسیو ابراهیم و گل‌های قرآن» اثر اریک‌ امانوئل اشمیت با بازی رضا مولایی و اشکان خطیبی است.
موسیو ابراهیم به دعوت اداره فرهنگ شهر کلن در پنجم و ششم اکتبر در تئاتر کلر این شهر به صحنه می رود.
این نمایش در برنامه ای تحت عنوان «یک سفر فرهنگی به ایران» اجرا خواهد شد ؛ موسیو ابراهیم پیشتر کاندید بهترین اجرای سال 2003 در ایالت غرب آلمان ، برنده جایزه بهترین کارگردانی سال ٨٥ در ایران از طرف انجمن منتقدین خانه تئاتر، کاندید بهترین بازیگران ایران در سال ٨٥ (هومن برق نورد) و اشکان خطیبی در سال ٩٦ از طرف انجمن منتقدین خانه تئاتر شده است.
این نمایش در سال ٨٥ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر با بازی بهزاد فراهانی و هومن برق نورد به صحنه رفته و لقب پرفروش‌ترین نمایش سال را از آن خود کرد.
موسیو ابراهیم در بازتولید خود در سال ٩٥ با بازی رضا مولایی و اشکان خطیبی در سالن کنش معاصر ( پایتخت ) رکورد فروش این تماشاخانه را در سه ماه اجرای خود شکست .

** نمایش «هیپولیت» به فستیوال بین المللی تئاتر زوگرافو آتن دعوت شد
نمایش «هیپولیت» با دراماتورژی و کارگردانی فرزاد امینی به دعوت سفیر یونان به فستیوال بین المللی تاتر زوگرافو آتن دعوت شد.
«هیپولیت» اثر اوریپید سال گذشته در تالار حافظ روی صحنه رفت و مورد توجه و استقبال سفیر یونان قرار گرفت و اکنون به دعوت سفیر یونان و فستیوال بین المللی تئاتر زوگرافو آتن، ١٢ شهریور در پایتخت یونان هنرنمایی می کند.
افتتاحیه جشنواره بین المللی تاتر زوگرافو با نمایش هیپولیت خواهد بود و شهردار آتن نیز یکی از مدعوین این اجراست.
الناز اسماعیل زادگان، سروش حائری، سرور خسروانی، مهرنوش ستاری، بهرام عباسی فرد، عماد قرهی، نیره سادات میرزایی از بازیگران این نمایش هستند.
این نمایش مرداد و شهریور ١٣٩٥ در تالار حافظ به صحنه رفت.
فراهنگ ** 7561 ** 1823 خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید