نخستین جشنواره جهانی فیلم صلح در شیراز برگزار می‌شودبه گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم صلح، نخستین جشنواره جهانی فیلم صلح به دبیری مهدی قربانی با همت موسسه فرهنگی هنری مهراز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ «صلح و دوستی» برگزار می‌شود.
این جشنواره با بهره گیری از رسانه پر مخاطب سینما در راستای نمایش آثار ملی و بین المللی با محوریت‌های صلح و مدارا، حس بشر ‌دوستانه، ایثار و فداکاری، آسیب‌های فقر و گرسنگی، عدالت و توسعه، حفاظت از طبیعت و تغییرات آب و هوایی، گفت گوی میان فرهنگی، آسیب‌های فقر و گرسنگی و نمایش جهانی عاری از خشونت میزبان علاقمندان خواهد بود.
جشنواره جهانی فیلم صلح در نخستین دوره‌اش توجه ویژه‌ای به آثار مرتبط با مباحث کودکان از جمله تعلیم و تربیت، کار و مقابله با خشونت علیه کودکان خواهد داشت.

** جشنواره «مسیر عشق» رویکرد سینمای ایران را تحت تاثیر قرار می دهد
نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است، جشنواره «مسیر عشق» با موضوع و مضمونِ راهپیمایی عظیم اربعین از جمله جشنواره هایی است که رویکرد سینمای ایران را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گزارش روز شبه ایرنا از نخستین جشنواره بین‌المللی «مسیر عشق»، جمال شورجه گفت: سینما می تواند با تاسی از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و نمایش حرکت های مردمی و کارناوال های مذهبی با هدف قرب الهی جهت دهی شود.
کارگردان «سی و سه روز» افزود: هرچند این جشنواره موضوعی است اما محتوای آن حرکت زا و جهت ده است. یک حرکت با نیت الهی و دینی صورت می گیرد که با پوشش تصویری، این شوق و حضور مردمی در دنیا نمایش داده می شود.
شورجه با تاکید بر اینکه با اهدای جوایز مختلف به فیلمسازان اعم از داستانی و کوتاه و …. می توان انگیزه هنرمندان و فیلمسازان را افزایش داد تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین با عکس و فیلم های مردمی با موبایل، به سینما ذوق و شوق خاصی انتقال داده می شود تا فیلمسازان به ساخت آثاری با این موضوع ترغیب شوند.
کارگردان «عملیات کرکوک» تاکید کرد: این جشنواره می تواند در صورت برگزاری مناسب با شانِ اربعین و استمرار آن، سینماگران را ترغیب کند با حضور در راهپیمایی از برکات آن بهره مند و روح خود را جلا و رنگ و بوی اربعین را استشمام کنند.
نویسنده و کارگردان «حماسه مجنون» با اشاره به اینکه در دوره اول جشنواره به دلیل اینکه محدودیت زمانی وجود ندارد آثار زیادی شرکت خواهند کرد بیان کرد: آقای تقوایی بیش از انقلاب تاکنون آثار زیادی در خصوص اربعین ساخته است که می تواند در این جشنواره شرکت کند. داوران در این دوره کارشان خیلی سخت است و با انتخاب فیلم های باکیفیت و باتوجه به اینکه افتتاحیه در مشهدمقدس و اختتامیه در کربلای معلی است بدون شک جشنواره بی نظیری برگزار خواهد شد.
وی به نکاتی در مورد هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره اشاره کرد و گفت: زمان برگزاری باید به میهمانان خارجی و داخلی، کنفرانس ها و پوشش های تصویری و خبری توجه داشت تا استاندارد برای سال های آینده نیز تضمین شود هر چند در دوره های بعدی تعداد آثار به تعداد دوره اول نخواهد بود. هنرمندان و مردم سایر کشورها باید فیلم و عکس های خوبی از اربعین سالجاری تهیه کنند تا جشنواره در سال آینده نیز پربار باشد.
کارگردان «دایره سرخ» بیان کرد: بعد از دوره اول جشنواره «مسیرعشق» فیلم های داستانی متعددی می توان ساخت که به بودجه، امکانات و تبلیغات صداوسیما نیاز دارد. امیدوارم اولین دوره آرام و باکیفیت برگزار شود و شاهد برگزاری مستمر همراه با افزایش تعداد مخاطبان باشیم.
علاقمندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com
نخستین جشنواره بین المللی فیلم و عکس«مسیر عشق» با محوریت راهپیمایی اربعین حسینی در عراق و ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در ایران از یکم تا پنجم آبان برای نخستین بار به صورت همزمان در شهرهای مقدس مشهد و کربلا برگزار می شود.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید