نرگس آبیار: مصاحبه ‌با رسانه بلاروس صرفا در حوزه زنان درسینمای ایران بودنرگس آبیار که به تازگی از جشنواره فیلم مینسک بلاروس جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم «نفس» دریافت کرده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا، اظهار داشت: همواره وقتی در کشورهای مختلف به واسطه نمایش فیلمم حاضر می‌شوم، توجه و دقت مخاطبان خارجی به فیلم‌های ایرانی را دیده‌ام.
وی بخشی از موفقیت این روزهای سینما را حضور جوانان دانست و افزود: جوانان به دلیل جسارت و ایده‌های جدیدی که دارند روح تازه‌ای به سینمای ایران بخشیده‌اند و این اتفاق به نوعی باعث پیشرفت هنر هفتم در کشور ما شده است.
کارگردان فیلم سینمایی «شیار 143»، ادامه داد: در کنار حضور جوانان، این روزها شاهد افزایش زنان فیلمسازان در ایران هستیم که این اتفاق نیز به نوعی بر تنوع تفکر و ایده‌های سینمایی تاثیر داشته است.
آبیار گفت: در واقع این دو عامل در کنار عوامل دیگر باعث رشد سینمای ایران در دنیا شده است و آثاری با فرم‌ها و موضوعات مختلف و متنوع تولید شده و در فستیوال های خارجی نیز برای سینمای ایران موفقیت به دست آورده است.
این نویسنده و کارگردان سینما در ادامه به مصاحبه چند روز گذشته خود با خبرنگار شبکهSTV بلاروس نیز اشاره کرد و افزود: در آن مصاحبه با اشاره به سوال خبرنگار در مورد فیلمسازی زنان در ایران اشاره به موفقیت های زنان و فعالیت آنان صرفا در حوزه سینما داشتم. ممکن است در مورد زمینه های دیگر فعالیت زنان در ایران انتقادهایی داشته باشم اما موضوع بحث من و خبرنگار، صرفا حوزه سینما بود و من در این حوزه به موفقیت زنان ایرانی اشاره کردم.
وی با اشاره به اینکه معتقدم زنان ما در سینما پیشرفت خوبی داشته‌اند، تاکید کرد: در ایران نیز مانند سایر کشورهای دنیا زنان باید نسبت به مردان تلاش مضاعف داشته باشند تا اعتماد دیگران را جلب کنند و در سینمای ایران این اتفاق برای خانم ها در حال رخ دادن است.
آبیار خاطرنشان کرد: امیدوارم شرایط به گونه ای شود تا حضور زنان ایرانی در فعالیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی کشور مانند سینما پیشرفت کند.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید