نمایش سه فیلم انیمیشن ایرانی در جشنواره کوُزووبه گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هشتمین دوره جشنواره انیمیشن Anibar طی روزهای 23 تا 29 مردادماه 96 در شهر «پژا» کشور کوُزوو برگزار می‌شود.
فیلم‌های انیمیشن «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان، «درخت پرتقالی» ساخته امیرهوشنگ معین و «شایعه» کار لیلا نوروزی، در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کوتاه جشنواره روی پرده می‌روند.
در این بخش، فیلم‌های منتخب انیمیشن کشورهای روسیه، فرانسه، آلمان، کرواسی، دانمارک، سوئیس، هلند، جمهوری چک و… به نمایش درمی‌آیند.
انیمیشن «سوزنبان» درباره‌ سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل اوست.
«درخت پرتقالی» دیگر انیمیشن ایرانی حاضر در این جشنواره هم درباره‌ دختر بچه‌ای است که درون پرتقال زندگی کرده و برای احیای درخت، به شهری بالای ابرها سفر می‌کند.
انیمیشن «شایعه» نیز به روایت داستان زنی می‌پردازد که با دیدن صحنه‌ای دچار سوءتفاهم شده و شایعه‎ای را به وجود می‌آورد که این شایعه رفته‌رفته تبدیل به یک هیولا می‌شود و کل جهان را در برمی‎گیرد.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید