نمایش نامه قرآنی «زیتون و کبوتر» در هرمزگان تولید شدانوشیروان پیشدار روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نمایش نامه برداشت نمایشی از قصه های قرآن کریم است که در 32 صفحه و در یکهزار و 100 نسخه تولید شده است.
وی بیان داشت: این اثر نمایشی برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده که در اجرای آن هم می توان از عروسک و هم ترکیبی از عروسک و بازیگر زنده استفاده کرد.
رئیس حوزه هنری هرمزگان اظهار کرد: در سال 96، پنج نمایش نامه توسط حوزه هنری استان تولید می شود که تاکنون 2 اثر به نام «زیتون و کبوتر» و «گرگی که گله را نمی برد» تولید شده و تا پایان سال از سه عنوان دیگر رونمایی می شود.
پیشدار خاطرنشان کرد: اولویت حوزه هنری استان تولید اثر نمایشی و هنری ارزشمند برای تمامی گروه های سنی از جمله کودک و نوجوان است و سعی داریم با همکاری هنرمندان آثار فاخری را تولید و اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
وی یاد آورشد: سال گذشته 30 اثر در بخش های مختلف حوزه هنری تولید شد و تا پایان امسال نیز در صورت تامین اعتبار، 40 اثر هنری دیگر در بخش های کتاب، شعر، داستان، کاریکاتور، عکس، فیلم، تولید نمایش، موسیقی و تئاتر در استان تولید می شود.
یش از یکهزار هنرمند در رشته های مختلف تحت حمایت حوزه هنری هرمزگان هستند.
7195/6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید