نمایش های جشنواره پسامهر در شهرستان فسا و استقبال شهروندانبه گزارش خبرنگار ایرنا ، در این دوره از جشنواره هشت نمایشنامه از شهرهای فسا، داراب، استهبان، پاسارگاد، شیراز، قیر و کارزین با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به مدت سه روز در دو سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به روی صحنه می رود و با هم به رقابت می پردازند.
محمد کاظم رحمانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت :برای شرکت در این جشنواره 43 اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده بود که 21 اثر پس از بازخوانی به مرحله بازبینی و در پایان 8 اثر به مرحله اجرا و پایانی راه یافتند.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را نگاه هنرمندان به شعار سال اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال عنوان کرد و افزود: رونق بخشی و تولید آثار نمایشی در استان فارس در قالب رقابت سازنده، نقد آثار تولید شده و تبادل افکار و اندیشه دیگر اهداف این جشنواره است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فسا با بیان اینکه هنر تئاتر می‌تواند با انتقال سریع مفاهیم به مخاطب نقش مؤثری در سطح فرهنگ عمومی جامعه ایفا کند افزود: شهرستان فسا با دارا بودن ظرفیت و پتانسیل موجود در عرصه نمایش و تئاتر و اجرای تئاتر صحنه‌ای و خیابانی حضوری مستمر دارد و برپایی این جشنواره، اجراهای عمومی تئاتر در طول سال توانسته خیل مشتاقان را به هنرهای نمایشی جلب کند.
محسنی مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان فسا هم یکی از کاستیهای این دوره نسبت به دوره قبل در این جشنواره را عدم برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور در فسا عنوان کرد و افزود : جشنواره تئاتر خیابانی با همکاری و اعتبار شهرداری برگزار می شود که تا کنون چهار دوره از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند جنوب کشور در شهرستان فسا برگزار شده بود که امسال به دلیل عدم همکاری و تخصیص اعتبار و تداخل آن با جشنوار پسا مهر برگزار نشد.
وی ادامه داد :با توجه به آمادگی انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در صورت تخصیص اعتبار از سوی شهرداری فسا این جشنواره نیز تا پایان سال برگزار می شود.
نمایش کندو دومین نمایش پذیرفته شده از شیراز است که در این جشنواره به اجرا در آمد نمایشی تک نفره که داستان زندگی بخشی از زنان را به تصویر می کشد؛ سومین اجرای نمایش در روز دوم جشنواره، تئاتر هیچ نگو هملت، فقط سه روز از استهبان اقتباسی آزاد از نمایشنامه هملت اثر ویلیام شکسپیر بوده است که در تالار استاد خورشید میزبان هنرمندان و علاقه مندان بود و پایان بخش اجراهای دومین روز نمایش طراحی صحنه از پاسارگاد بوده است.
جلسات نقد و بررسی آثار در بین اجراها در کتابخانه خانه تئاتر فسا برگزار می شود و بازدید از مکان های تاریخی و تفریحی شهر فسا از جمله برنامه های ستاد برگزاری جشنواره برای هنرمندان حاضر در جشنواره است.
آخرین اجرای جشنواره تئاتر پسامهر نمایش هوملت از شهرستان قیروکارزین است که دوشنبه 13 شهریور در سالن استاد خورشید به روی صحنه خواهد رفت.
شهرستان فسا در 130 کیلومتری جنوب شرق شیراز واقع است.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: غلامرضا مالک زاده
6113 /1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید