نماینده مجلس: گونه های نمایشی باید مورد حمایت قرار گیرندبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی، حجت‌الاسلام احمد مازنی با حضور در مجموعه تئاتر شهر به تماشای تعدادی از آثار این جشنواره نشست و با اشاره به پیشینه نمایش‌های سنتی ایران تصریح کرد: این نمایش‌ها در تاریخ ملی ما ریشه دارد و باید بیشتر از دیگر رشته ها مورد توجه قرار گیرد زیرا این گونه‌های نمایشی، محتوای ایرانی و اسلامی دارند.
وی با بیان اینکه نمایش حتما باید مورد حمایت قرار بگیرند و بهترین راه جذب آن پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان این رشته است، اظهار کرد: ما نیز در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای شنیدن و حل دغدغه‌های هنرمندان اعلام آمادگی می‌کنیم.
مازنی با تاکید بر توجه ویژه به نمایش‌های آیینی سنتی به عنوان بخشی از هویت ملی و دینی خاطر نشان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس به تمام حوزه‌های هنری مرتبط است و تلاش می‌کند تا به همه رشته‌های هنری توجه داشته باشد اما این توجه و همکاری با شاخه‌های مختلف هنری به میزان پیگیری هنرمندان و صاحبنظران آن هنر خاص نیز مربوط می‌شود.
همچنین مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی با ابراز خرسندی از حضور حجت‌الاسلام مازنی در کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: همراهی و همدلی شما به دوستان انرژی می‌دهد.
وی بخش جوانه‌های نمایشی و تمرکز بر حوزه انتشارات و پژوهش و تقویت آیین‌های سنتی را از نقاط قوت جشنواره دانست و گفت: به کمک این بخش می‌توان تجربه‌های نسل گذشته را به نسل بعدی منتقل کرد و این هدف در جشنواره امسال محقق شده است.
هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی با دبیری داوود فتحعلی بیگی از هشتم تا 15 شهریور ماه ادامه دارد.
فراهنگ ** 7561 ** دریافت کننده: سارا کریمیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید