پخش دورهمی «طلوع» به مناسبت روز پزشک از شبکه چهاربه گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه چهار سیما، در ایران، اول شهریور ماه، همزمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شد ه‌است، به همین مناسبت شبکه چهار سیما، یژه برنامه «طلوع» را از ساعت 9 تا 21 به صورت زنده از برج میلاد تهران تقدیم مخاطبان شبکه دانایی می کند تا به همین مناسبت تاریخ علم پزشکی با بیان همه ابعاد آن از جمله اخلاق پزشکی، سوگند پزشکی و تعهدات آن در مجله تصویری طلوع، ورق بخورد.
به گفته خسروی تهیه کننده «طلوع»، این ویژه برنامه 12 ساعته با محوریت تجلیل از مقام شیخ بوعلی سینا در علم پزشکی و روز پزشک از بخش های مختلفی تشکیل شده از جمله دعوت از وزیران بهداشت در دوره های قبل و دعوت از وزیر بهداشت فعلی دکتر قاضی زاده هاشمی می توان اشاره کرد.
وی افزود: ویژه برنامه «طلوع» در واقع یک دورهمی با پزشکان سرشناس و مسئولان فعال در حوزه پزشکی است.
خسروی گفت: در کنار گفت وگوهایی که مجریان برنامه بنفشه رافعی و شاهین شرافتی با میهمانان در استودیو برنامه انجام خواهند داد، مستندها و گزارش های متنوعی در برنامه پخش می شود.
وی ادامه داد: مستندی از زندگی پروفسور سمیعی، گزارشی از دستاوردهای پزشکی ایران و پخش انجام چند عمل جراحی از بخش های این ویژه برنامه تلویزیونی است. همچنین پخش صحبت های دکتر شاه حسینی راجع به طب نظامی و پزشکان جنگ، سخنان دکتر تاج بخش چهره ماندگار راجع به تاریخ و بوعلی سینا و سر زدن به موزه علوم پزشکی در چندین بخش از دیگر بخش های این برنامه است.
خسروی افزود: دکتر لعبت گرانپایه با انجام 54 هزار ویزیت و 1500 جراحی رایگان در مناطق محروم که جایزه جهانی گوهرشاد را از آن خود کرده از جمله میهمانانی است که در برنامه با وی گفت وگو می شود و بخش هایی از اعمال جراحی که توسط او انجام شده در برنامه پخش می شود.
تهیه کننده « طلوع» به دیگر میهمانهای برنامه اشاره کرد و افزود: دکتر امید روحانی پزشک، منتقد فیلم و بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر، خانم دکتر وحید دستجری، دکتر لنکرانی، دکتر زالی، دکتر فاضل، دکتر لاریجانی، دکتر قاضی زاده هاشمی، دکتر ولایتی، دکتر فرهاد و دکتر معتمدی از دیگر میهمانانی هستند که در برنامه حضور خواهند داشت.
ویژه برنامه «طلوع» کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است.
فراهنگ ** انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید