پخش سریال «دردسرهای عظیم 2» از شبکه آی‌فیلم انگلیسیبه گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شبکه آی فیلم، مجموعه‌ تلویزیونی «دردسرهای عظیم 2» به ‌کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه‌کنندگی مهران مهام ادامه سری اول آن است و پیش از این در سال 1394از شبکه سه سیما پخش شده‌ است.
در سری دوم سریال ماجراهایی اتفاق می‌افتد؛ با پیدا شدن بچه‌ای در ماشین خانواده لطیف که برای مراسم خواستگاری از شهرستان به تهران می‌آیند و دعوت از خانواده پدری بهار، لطیف و بهار بار دیگر برای ازدواج دچار دردسرهایی می‌شوند. فرحان که خود را مدیون کمک‌های لطیف و بهار می‌داند سعی می‌کند مشکلات پیش آمده برای آنان را حل و فصل کند اما … .
مهدی هاشمی، فریده سپاه منصور، جواد عزتی، مریم سعادت، حسین محب اهری، پرستو گلستانی، زهره فکور صبور، الناز حبیبی، امیرحسین صدیق، مهران رجبی، امیر غفارمنش، سولماز غنی، مه لقا باقری، شهین تسلیمی، بهشاد شریفیان، اشکان اشتیاق، صفا آقاجانی و محمد مهدی مطلبی بازیگران «دردسرهای عظیم2» هستند.
«دردسرهای عظیم2» از 24 آبان ماه و پس از پایان پخش سری اول این سریال به جز ایام عزاداری هرشب ساعت 23 به وقت GMT روی آنتن قرار می‌گیرد و بازپخش آن نیز در ساعت‌های 5 ، 11 و 17 روز بعد خواهد بود.

** پا به توپ شدن «شهرزاد مظفر»
مروری بر زندگی فوتبالی و غیر فوتبالی «شهرزاد مظفر» به عنوان سرمربی فوتسال تیم ملی بانوان ایران در مستندی به نام «پنجره آبی»، مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان را با بانوان ورزشکار ایرانی بیشتر آشنا می کند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی شبکه هیسپان؛ مستند « پنجره آبی» (The Blue Window) به حاشیه های فوتبالی و زندگی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران به همراه دو تن از فوتسالیست های زن ایرانی پرداخته است.
در مستند «پنجره آبی»، کارگردان سعی کرده دوربین خود را در خارج از زمین با خانواده های این فوتسالیست ها نیز همراه کند تا نشان دهد زنان ایرانی می توانند به راحتی به دنبال علایق خود باشند و هیچ تضادی بین ورزش کردن آنها و شرایط اجتماعی کشورشان وجود ندارد.
در این فیلم افراد خانواده این ورزشکاران به ذکر خاطرات خود از حضور این فوتسالیست ها در زمین ورزش و در کنار خانواده می گویند و ذکر این نکته که آنها در کنار ورزش در سطح تیم ملی توانسته اند به تحصیل خود نیز ادامه دهند و در حال طی کردن مدارج عالیه تحصیلی اند.
«شهرزاد مظفر» به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران به همراه نغمه مرادی و لیلا خیاط؛ دو تن از فوتسالیست های بانوی کشور؛ سوژه رضا فرهمند کارگردان این مستند 23 دقیقه ای هستند.
مستند « پنجره آبی» (The Blue Window) در هیسپان تی وی به اسپانیایی دوبله شده و برای روز دوشنبه ساعت 7:30 در نظر گرفته شده است. این مستند در ساعات 14:30 و 20:30 همان روز بازپخش می شود.

** «کوچک جنگلی» از هیسپان تی وی تا کاراکاس
شبکه تلویزیونی ویوه تی وی ونزوئلا ر حال پخش سریال « کوچک جنگلی» است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی هیسپان تی وی، دوبله اسپانیایی این سریال طی همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ج.ا.ا. در کاراکاس و شبکه تلویزیونی ایرانی هیسپان تی وی برای پخش در اختیار شبکه تلویزیونی ویوه ونزوئلا قرار گرفته و شامگاه شنبه و یکشنبه هر هفته ساعت ساعت 21 به وقت محلی، به مدت تقریبی 6 هفته به نمایش گذاشته می شود.
سریال 11 قسمتی «کوچک جنگلی» یکی از سریال های پرطرفدار تلویزیونی ایران در دهه 60 است؛ که در ژانر تاریخی، حماسی و سیاسی به کارگردانی بهروز افخمی و با حضور جمع کثیری از هنرمندان ایرانی ساخته شده است. در این سریال تلاش می‌شود زوایایی از قیام میرزا کوچک خان جنگلی و مردم گیلان به نمایش درآید.
این سریال در راستای بهره برداری حداکثری از ظرفیت و توانمندی رسانه های بومی و ملی کشورهای آمریکای لاتین بمنظور معرفی فرهنگ و تاریخ ایران زمین برای پخش از شبکه ونزوئلایی یاد شده انتخاب شده است و رویکرد ضد استعماری این نهضت و سیر مبارزات تاریخی آن برای بینندگان ونزوئلایی از جذابیت ویژه ای برخوردار است.
تلویزیون ویوه ونزوئلا پیش از این نیز برنامه های مختلفی از تولیدات رسانه ملی و هیسپان تی وی را از طریق همکاری مشترک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس و شبکه بین المللی اسپانیایی زبان هیسپان برای شهروندان ونزوئلایی خود به پخش درآورده است که از جمله تازه ترین آنها می توان به مجموعه مستند «دفاع مقدس» و برنامه آموزشی «فارسی صحبت کنیم» اشاره کرد.
فراهنگ ** 1085 ** دریافت: ناهید پورمند * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید