پوستر نمایش «خانه عروسک» رونمایی شد/ اجراهای ویژه «عصر تجربه»به گزارش روز شنبه ایرنا همزمان با پیش فروش بلیط های نمایش، پوستر رسمی نمایش «خانه عروسک» با طراحی مهدی طالقانی رونمایی شد.
نمایش «خانه عروسک» اثر معروف هنریک ایبسن با دراماتورژی مهدی حسینی از روز یکشنبه 12 شهریور ماه با کارگردانی سعید حشمتی در تئاتر باران به صحنه می‌رود.
خانهٔ عروسک یا عروسکخانه نمایشنامه ای است از هنریک ایبسن (1828-1906) شاعر، نمایشنامه‌نویس و درام نویس نروژی است که در سال 1879 نگاشته شد و در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های بسیاری خوانده می‌شود. عروسکخانه داستان بیرون آمدن از توهم، و طغیان زنی به نام «نورا» را شرح می‌دهد.
نیلوفر پارسا، شهریار فرد، مهدی حسینی، تیام منیری، رامین مسیبی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

** اجراهای ویژه «عصر تجربه» در تئاتر مسقل تهران
پنج گروه نمایشی تجربه گرا و جوان به دعوت تئاتر مستقل تهران ویژه برنامه «عصر تجربه» را از 20 شهریور ماه برگزار می کنند.
با توجه به حضور و ظهور تئاتر تجاری امکان نفس کشیدن برای گروه های تجربه گرا و جسور، روز به روز تنگ تر می شود و این خطر وجود دارد که این گروه های جوان به تغییر بازیگر برای اجرای عمومی و یا متوسل شدن به تهیه کنندگان سودجو فکر کنند.
از این رو تئاتر مستقل تهران با همکاری و حمایت مرکز هنرهای نمایشی امکانی را به صورت کاملا رایگان برای اجرای آثار هنرمندان به وجود آورده تا تماشاگران با گونه ای بسیار جسور و با کیفیت از تئاتر مواجه شوند که دغدغه اش تنها هنر تئاتر است.
بدین ترتیب نمایش های «1974» به کارگردانی محمد شجاعی، «مورچه ها» به کارگردانی علی مسعودی، «کوریولانوس» به کارگردانی حامد اصغرزاده و «درباب ماراساد» به کارگردانی حسام لک در مدت زمان 90 روز اجرا خواهند شد.
لازم به ذکر است فروش بلیت اجراهای «عصر تجربه» از طریق سایت تیوال انجام خواهد شد.
فراهنگ ** 7561 **1823 خبرنگار: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید