چراغ بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران خاموش شدبه گزارش خبرنگارایرنا،هیات داوران بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران پس از نمایش هفت اثر برتر مرحله نهایی
‘بر پدر هرچی دروغگو لعنت’ از نوشهر و نمایش ‘سوپ بوقلمون’ از بابلسر را به عنوان آثار برتر این رویداد فرهنگی و هنری انتخاب کردند.
براساس گزارش هیات داوران آثار برگزیده این جشنواره به عنوان آثار برتر استانی به جشنواره تئاتر فجر که همه ساله بهمن ماه در کشور برگزار می شود، راه خواهند یافت.
*** بازیگران برتر زن
هیات داوران پس از بررسی بازی بازیگران زن بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران هیچ از بازیگران زن این دوره از رویداد فرهنگی و هنری را حایز رتبه اول ندانست.
هیات داوران رتبه سوم بازیگری زن را در این جشنواره به عادله سلطانی برای بازی در نمایش ‘امپرسیون؛ جیغ بنفش’ خانم عادله سلطانی از بابل دادند.
هیات داوران با اهداء لوح تقدیرو جوایز نقدی یک میلیون ریالی این بخش به طور مشترک به فرشته پیاده روحی بازیگر نمایش ‘پلی از جنس شیشه’ و نازلی عادلی زاده برای بازی در نمایش ‘ساعت گرگ و میش’ قدردانی کردند.
*** بازیگران برتر مرد
هیات داوران رتبه اول بازیگری مرد شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی چهار میلیون ریالی را به ‘بهرام محمدی’ برای بازی « بر پدر هر چی دروغگو لعنت » اهداء کردند.
هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی سه میلیون ریالی بازیگری را به طور مشترک به امید طیرانی از بابلسر برای بازی در سوپ بوقلمون و بهزاد فیضی از بابل برای تئاتر «حقایقی درباره ی یک ماهی مرده’ دادند.
رتبه سوم بازیگری مرد شامل جایزه نقدی 2 میایون ریالی را به طور مشترک به مجید شعاعی از آمل و فرهاد داوری به ترتیب ازنوشهر برای نمایش در’ ساعت گرگ و میش’ و’ بر پدر هر چه درغگو لعنت ‘ تعلق گرفت.
همچنین هیات داوران از سید هادی احمدی و اهورا گل عموپور برای بازی در امپراسیون جیغ بنفش و پلی از جنش شیشه نیز با اهداء لوح تقدیر و جایزه یک میلیون ریالی قدردانی کرد.
*** کارگردان برتر
هیات داوران در این بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی 5 میلیون ریالی رتبه اول کارگردانی را به حمیدرضا خسروی لرگانی برای بر پدر هر چه دروغگو لعنت از نوشهر اهداء کرد.
همچنین رتبه دوم کارگردانی که شامل لوح تقدیر و جایزه 3 میلیون و 500 هزار ریالی را به نمایش ‘ سینا علیپور’
برای کارگردانی ‘سوپ بوقلمون ‘ اهداکرد.
هیات داوران رتبه سوم کارگردانی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی 2 میلیون ریالی را به طور مشترک به علی محمدی حاجی و فرهاد عرب به ترتیب برای نمایش حقایقی درباره یک ماهی مرده و امپرسیون جیغ بنفش را اهداء کرد.
در مرحله اول بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران 20 نمایشنامه شرکت کردند که هیات داوران پس از بررسی آثار و بازبینی 7 اثر را برای مرحله نهایی انتخاب کردند.
بیست و نهمین جشنواره تئاتر مازندران 25 شهریورماه سال جاری در ساری شروع و پس از سه روز دوشنبه شب به کار خود خاتمه داد.
قطب‌الدین صادقی، محمدحسین ناصر بخت و یوسف فخرایی داوران بخش نهایی بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر مازندران را بر عهده داشتند.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
/1899/6982انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید