کارگردان خوزستانی برگزیده نهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شداین کارگردان یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مستند در بخش بهترین کارگردانی فیلم نیمه‌ بلند مستند موفق به دریافت دیپلم افتخار و تندیس شیر ایرانی شد.
وی با بیان اینکه این مستند در پنج بخش شرکت کرد افزود: مستند ‘همجا’ دیپلم افتخار و تندیس شیر ایرانی را در بخش های بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری را نیز از آن خود کرد.
قنواتی اظهار کرد: این فیلم زندگی مردی به نام عبدالحسن را روایت می کند که یک روستا را ساخته و درآمد اصلی آنها از راه کشاورزی و دامداری است؛ روستای آنها دارای یک حسینیه و یک مدرسه اختصاصی است که شاگردان مدرسه همگی خواهر و برادر هستند و پدر خانواده در این سالها توانسته برای روستای خودش برق رسانی کند، این مرد چهار زن و 27 بچه دارد.
این کارگردان گفت: مرحله تحقیقات این مستند 2 ماه و نیم زمان برد و اسفند سال 92 فیلمبرداری آن آغاز شد. تولید ‘همجا’ تا سال 94 طول کشید و تدوین آن سال 95 پایان یافت و برای نخستین نمایش عمومی به جشنواره سینما حقیقت ارائه شد.
به گزارش ایرنا مستند ‘همجا’ پارسال جایزه سینما حقیقت را دریافت کرد و در بخش بین المللی فیلم فجر و تصویر سال حضور داشت.
‘همجا’ نخستین مستند نیمه‌بلند مهدی قنواتی است که با تصویربرداری صادق سوری و تدوین امیر ادیب‌پرور، در شرکت فیلمسازی «آهنگ تصویر» تولید شده است. محمد کاظم بیات(تهیه کننده)، علی‌محمد قاسمی(مشاور پروژه)، رضا تیموری(اصلاح رنگ و نور)، مهرشاد ملکوتی(صداگذاری)، عبدالحسن هدایتی(مدیر تولید)، جاوید تفضلی(عکاس)، محمد هوشمند(هماهنگی عسلویه و جم)، مریم بیات و زهره ترابی(هماهنگی تهران) از دیگر عوامل این مستند هستند.
محمدرضا دزفولی، شیرین نادری، مهدی شاه محمدی، معین کریم الدینی، پریوش نظریه، محمد دامن زن، ارش اسحاقی، فتح اله امیری و ارش زاهدی اصل هیات انتخاب این جشنواره بودند.
در این دوره از جشنواره برای نخستین بار علاوه بر کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تمامی شاخه‌های فنی از جمله فیلمبرداری، صدا، موسیقی و تدوین تندیس برگزیده نیز اهدا شد.
7164 / 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید