کارگردان نمایش آیینه: حضور گروه های تازه کار در کنار هنرمندان باتجربه نقطه قوت جشنواره استبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی تئاتر شهر تبریز، محمدرضا ذالیان افزود: همراهی و همکاری دو نسل پیشکسوت و جوان تئاتر استان نقطه قوتی برای این جشنواره به حساب می آید و امید است در جشنواره های آتی نیز این روند حفظ شده و کماکان برای فعالیت و درخشش جوانان فرصت داده شود.
وی اظهار کرد: به طور قطع نتایج این اتفاق مثبت بسیار مطلوب بوده و اگر این گروه های جوان به مقام یا عنوانی در جشنواره دست نیابند تنها همین حضور هنرمندان و گروه های مستعد تازه کار نتایج مطلوبی برای آینده عرصه هنر خواهد داشت.
نویسنده و کارگردان نمایش آیینه یادآوری کرد: منتخب شدن اثری از بین چند گروه نو کار حاضر در جشنواره می تواند راه را برای ورود و فعالیت هنرمندان جوان تئاتر تسهیل کرده و جسارت لازم را جهت خودنمایی و فعالیت به آنان هدیه کند.
ذالیان ادامه داد: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی اولین تجربه حضور من در جشنواره بوده و نظم و روال مطلوبی در آن حاکم است.
وی گفت: اگرچه همواره کم و کاستی هایی وجود دارد اما در کل سطح جشنواره بسیار خوب بوده و زمینه برای رقابت گروه ها به خوبی فراهم شده است.
نویسنده و کارگردان نمایش آیینه با تاکید بر اینکه جشنواره تاکنون انتظارات لازم را برآورده ساخته است، اظهار کرد: تفاوت عمده ای که امسال چهره جشنواره را نسبت به سال های گذشته متفاوت می کند حضور هنرمندان و گروه های جوان و تازه کار در کنار سایر هنرمندان با تجربه است.
ذالیان، افزود: محوریت نمایش آیینه به تصویر کشیدن دغدغه ها و چالش های یک زن است که چطور عدم شناخت شخصیتش می تواند موجب رقم خوردن اتفاقات جبران ناپذیری شود.
وی گفت: متن این نمایش شرح داستان دختری است که با چالش ها و دغدغه هایی نسبت به جنسیت و زنانگی خود روبروست و بنا بر حس کنجکاوی و یافتن پاسخی برای سوال ها و چالش های موجود در ذهنش در دوران جوانی پا در مسیری می گذارد و با دچار شدن به برخی از بی بند و باری های اخلاقی صاحب یک کودک نامشروع شده و بنابر تصمیم خود کودک را سقط کرده است.
ذالیان یادآوری کرد: این نمایش توهمات و تفکرات شخصیت اصلی را زمانی که اقدام به سقط جنین کرده به تصویر می کشد و در کل محوریت آن به تصویر کشیدن دغدغه ها و چالش های یک زن است که چطور عدم شناخت شخصیتش می تواند موجب رقم خوردن اتفاقات جبران ناپذیری شود.
نمایش آیینه به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ذالیان در دومین روز از بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی، در بخش تجربه های نو به روی صحنه رفت.
بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی از 19 تا 24 شهریور در دو بخش اصلی و تجربه های نو، با داوری اساتید و پیشکسوتان تئاتر کشور اجرا شده و آیین اختتامیه این جشنواره شامگاه جمعه 25 شهریور در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری 29 بهمن تبریز برگزار می شود.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده: عزیزی راد
8023/518انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید