کرج میزبان ارکستر سمفونیک تهران می شودبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا، شهرداد روحانی، رهبر ارکستر سمفونیک تهران، رهبری این اجرا را به عهده دارد.
در این رویداد، نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران «آواهای اسلوانی» آنتون دورژاک، سوئیت «دریاچه قو» پیتر چایکوفسکی، «دربازار ایرانی» آلبرت کتل‌ بی، «دانزون شماره 2» آرتورو مارکز، «بر باد رفته» از ماکس اشتاینر، «موسیقی فیلم» ‌هانری مانسینی، و «رقص شمشیر آرام » اثر خاچاطوریان را اجرا می‌کنند.
همچنین در این اجرا، قطعه‌های «فریاد تهی» و «وطنم» از شهرداد روحانی و «خاک مهرآیین» از ساخته‌های علی اکبر قربانی اجرا می‌شود.
این برنامه با همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و انجمن موسیقی این استان برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای دریافت بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.
اجرای ارکستر سمفونیک تهران در سالن همایش‌های اصلاح بذر کرج برگزار می‌شود.

** تمبر سالار عقیلی رونمایی شد
تمبر سالار عقیلی به عنوان اولین تمبر طراحی شده از یک هنرمند موسیقی در ایران رونمایی شد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، مخاطبان در کنسرت این خواننده موسیقی ایرانی که در جریان جشنواره تابستانی شب های آرتمیس برگزار شد، شاهد رونمایی تمبر سالار عقیلی توسط اداره پست استان مازندران بودند.
این تمبر به واسطه اقدامات موثر سالار عقیلی در حوزه موسیقی ملی با حضور مسوولان اداره پست استان مازندان منتشر شده است.
در این آیین رونمایی، چهره های شناخته شده ای در حوزه سینما و ورزش حضور داشتند.
از میان چهره های سینمایی حاضر در این مراسم می توان به نام فریبا کوثری و کیهان ملکی اشاره کرد.
در پایان، گروه موسیقی راز و نیاز به اجرای برنامه پرداختند.
حریر شریعت زاده، حامد فکوری، مهدی باقری، آرش فرهنگ فر و شهرام غلامی اعضای این گروه بودند که سالار عقیلی را در این اجرا همراهی کردند.
عقیلی که در روزهای گذشته اجرای موفقی را با ارکستر موسیقی ملی به رهبری فریدون شهبازیان پشت سر گذاشته، پیش از این بارها با همراهی گروه موسیقی راز و نیاز که سرپرستی اش به عهده خود اوست کنسرت هایی را در داخل و خارج از کشور اجرا کرده‌ است.
فراهنگ ** 9012 ** خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: امید غیاثوند

فراهنگ**9012**خبرنگار: زهرا امیری**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید