4 فیلم ایرانی در فهرست کوتاه معرفی به اسکار ماندندبه گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سینمایی فارابی، سخنگوی هیأت معرفی فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی گفت: اعضای هیأت با بررسی اطلاعات جدیدی که درباره برخی فیلم‌ها دریافت شده بود و بازبینی برخی از فیلم‌هایی که مدنظر قرار گرفته بود، به دقت سوابق حضور در مجامع ملی و بین‌المللی و بازخوردهای مطبوعاتی و عمومی در نمایش‌های داخلی و خارجی 10 فیلم فهرست قبلی را مورد بحث قرار دادند و از دیدگاه خود ویژگی‌های حرفه‌ای و فرهنگی فیلمی شایسته برای نمایندگی سینمای ایران در این رویداد جهانی را تشریح کردند.
امیر اسفندیاری افزود: این هیأت در نهایت به فهرستی کوتاه‌تر برای بحث نهایی رسید که بالطبع نماینده ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان از میان فیلم‌های این فهرست انتخاب خواهد شد.
وی اعلام کرد: در این فهرست کوتاه، چهار فیلم منتخب «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله، «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «نفس» ساخته نرگس آبیار و «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی قرار دارند.
معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی ابراز امیدواری کرد با توجه به روند پیشرفت کار، ظرف چند روز آینده، نماینده ایران در نودمین دوره اسکار مشخص شود.
هیات معرفی فیلم ایرانی به میزبانی بنیاد سینمایی فارابی، در تعامل مستقیم با خانه سینما و سازمان سینمایی از سیروس الوند کارگردان، مجید انتظامی آهنگساز، محمد بزرگ نیا کارگردان، کمال تبریزی کارگردان، سید جمال ساداتیان تهیه کننده، رسول صدرعاملی کارگردان، جواد طوسی منتقد، رضا کیانیان بازیگر و امیر اسفندیاری معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی تشکیل شده است.
هیات معرفی فیلم ایرانی از میان 103 اثری که در فهرست فیلم های قابل بررسی قرار گرفته بودند، 10 فیلم را برای بررسی بیشتر در مراحل بعدی برگزیدند که اسامی آنها دو روز قبل اعلام شد.
فهرست 10 فیلمی که در فهرست کوتاه قرار داشتند، به ترتیب حروف الفبا :
1 – «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری
2 – «بیست و یک روز بعد» ساخته سید محمد رضا خردمندان
3 – «خانه ای در خیابان چهل و یکم» ساخته حمید رضا قربانی
4 – «رگ خواب» ساخته حمید نعمت الله
5 – «لاک قرمز» ساخته سید جمال سید حاتمی
6 – «ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان
7 – «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی
8 – «نفس» ساخته نرگس آبیار
9 – «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی
10 – «ویلایی ها» ساخته منیر قیدی
فراهنگ ** 1085**1055
خبرنگار : ناهید پورمند**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید